na přehled článků

Šatní ramínko

Zařizujete si novou šatnu nebo skříň a vybíráte pro své oblečení ideální ramínka? Poradíme vám, jak vybrat šatní ramínko, aby dobře plnilo svou funkci a sloužilo vám celý život.
Šatní ramínko

Jak vybrat šatní ramínko?

Při výběru ramínek je třeba zohlednit, jakému oblečení mají sloužit. Budou nosit kalhoty, košile nebo celý oblek? Šatní ramínko na svršky vybírejte podle šířky vašich ramen. Jen tak je možné zajistit zachování jejich tvaru. Nejobvyklejší šířka ramínka je 42 - 46 cm. Jiné ramínko se hodí pro košile a jiné pro sako, kabát či bundu. Tělo ramínka na těžší kousky oblečení má rozšířené konce, aby poskytovalo ramenům dostatečnou oporu a zabránilo deformaci jejich tvaru. Na trička a košile postačí užší, úsporné ramínko.

Jaké ramínko se hodí na kalhoty? Na výběr máte ze dvou variant

Chcete mít košili i kalhoty nebo celý oblek pohromadě? Vyberte si ramínko s protiskluzovou kalhotovou tyčí. Tyč je součástí ramínka na oblek i pánského košilového ramínka. Kalhoty i sukně můžete pověsit i na kovové klipy. Ty oblečení pevně stisknou, že z nich ani nejjemnější materiál nevyklouzne. Klipy jsou pohyblivé a šířku ramínka si tak podle potřeby lehce upravíte.

Chci si prohlédnout ramínka

Šatní ramínko Mekko

Vsaďte na kvalitní materiál. Masivní dřevo a kov jsou zárukou dlouhé životnosti

Luxusní šatní ramínko

Kvalitní šatní ramínka z bukového dřeva a kovu přežijí celou generaci

Jsou tak bytelná, že unesou i tíhu objemnějších kousků oblečení. Bukové dřevo je pevné a houževnaté, ramínka z něj se jen tak snadno neohnou ani nezlámou. Odolnost ramínka zajistí i dobrá povrchová úprava. Tu by mělo tvořit několik vrstev laku, protože jen tak ramínko odolá opotřebení i při dlouhotrvajícím používání.

Další články