Informační lišta
V květnu máme dopravu zdarma!
0 0 d 0 0 h 0 0 m
Doprava zdarma
Skrýt
Zobrazit
na přehled článků

Když ramínka dělají šaty a šaty potom člověka

S každou novou sezónou přicházejí na pulty butiků rafinované kolekce a nabízejí pro milovníky módy dokonalé kombinace outfitů. Také se necháváte unášet módní vlnou a doufáte, že s novým oblečením budete konečně vypadat jako ze žurnálu? S nadšením skoupíte celou kolekci, abyste pak po pár dnech nošení zjistili, že oblečení nevypadá až tak skvěle jako na figuríně.
Když ramínka dělají šaty

Jak se říká, není všechno zlato, co se třpytí. A to platí i v módě

Aby se každá kolekce skvěle prodávala, musí vypadat lákavě hned na první pohled. V tu chvíli nastupuje módní visual merchandiser. Svým umem vám ve výloze i na prodejně naservíruje perfektně sladěné outfity, které budete chtít nosit. Prezentace v rukou vizuála však není jen o talentu umět aranžovat. Základem jeho práce a následného úspěchu je péče o oblečení. Za vší tou dokonalostí tak stojí obyčejné žehlení a pověšení na vhodná ramínka, na kterých se nažehlené oblečení nezmačká. Proto ani nákupem starost o oblečení nekončí. Chcete-li vypadat pořád skvěle, věnujte svým novým módním kouskům náležitou péči.

Šatní ramínka v hlavní roli. Každý kousek oblečení má mít své vlastní ramínko

Oblečení není levná záležitost, proto je třeba věnovat mu patřičnou péči. Začíná to u vhodných ramínek. Poradíme vám, jaká ramínka by ve vaší skříni neměla chybět.

Šaty na ramínku Mekko

Ramínka na saka, bundy a kabáty

Ramínka na saka, bundy a kabáty poznáte podle robustních ramen a pevného háku. Kabáty a bundy jsou vyrobeny z těžkých materiálů, proto potřebují ve skříni stabilní podporu. Pokud zvolíte masivní dřevěná ramínka, nemůžete sáhnout vedle. Jejich bytelná konstrukce zachová těžkým svrškům tvar v ramenou a vy tak předejdete jejich deformaci.

Ramínka na košile

Aby se vám košile lépe žehlila, sušte ji na košilovém ramínku. Udrží si tak požadovaný tvar a bude vám dokonale sedět i po vyprání. Na světě neexistuje mnoho skalních fanoušku žehlení košil. Proč si to tedy neusnadnit. Navíc si díky správnému věšení pojistíte, že s vámi vaše košile odchodí nějaké ty roky navíc. Košilové ramínko je vhodné i pro dlouhodobé uskladnění košile.

Ramínka na kalhoty

Žehlit kalhoty, které posléze složíte do komínků a vyskládáte na poličku, je zbytečný výdej energie. Pověste je do skříně na ramínko. Nejen, že získáte větší přehled o tom, co vám váš šatník může nabídnout, ale kalhoty se ve skříni nezmačkají.

Pro kalhoty máme dva typy ramínek. Kalhoty v pase přichytíte na ramínko s klipy nebo je přehnete přes kalhotovou tyč klasického ramínka. Kalhoty vám na ramínku i hezky uschnou. Když péči neodbydete, zůstanou vám na nich perfektně nažehlené puky.

Ramínka na pánský oblek

Dobře padnoucí pánský oblek není zrovna levná záležitost. Je proto škoda snižovat jeho kvalitní zpracování špatnou údržbou. Kvalitu svého obleku můžete zachovat právě pověšením na vhodné ramínko. 
 
Ramínka na obleky jsou rozšířená v ramenou. Svým vyladěným tvarem poskytují saku stabilní oporu a nedochází k deformaci oblečení. Oblekové kalhoty pověste přehnutím přes kalhotovou tyč. Ta je v ideálním případě opatřena neklouzavým povrchem, aby z ní spodní díl obleku nespadnul.

Další články